Sanat Psikoterapileri derneği

E-Bülten 18 

Picture

S.Seda Güney ve Duygu S. Tomru​ 

Picture

Aysun Aktaş Özkafacı 

Editör'den

Bir önceki e-bültenimizi sizlerle, Mayıs 2020’de doğanın belki de yıllardır olmadığınca huzur dolu olduğu, güneşin içimizi ısıtmaya başladığı günlerde buluşturmuştuk. Bu yılki bahar ve yaz, dünyamız için alışılmışın dışında durumlarla  beraber gelince; bizlere ve hayatlarımıza yansımaları da alışkanlıklarımızın dışına çıkmak, yeni olanı aramak, ihtiyaçlarımızı anlamak, kendimiz için farklı bir yaşam biçimi kurgulamak gibi temaları getirerek oldu.

Daha Fazlası 


“Geçiş Alanı Olarak Ebru Sanatı''

The Arts in Psychotherapy’ de yayınlanan makalemizin kısa içeriği : “TSSB Tanısı Olan Aile İçi Şiddet Mağduru Kadınlarda Ebru Sanatının Kullanıldığı Grup Sanat Terapisinin Depresyon, Anksiyete ve Umutsuzluk Düzeyine Etkisi”


Daha Fazlası 

Picture

Fulya Kurter Musnitsky

Kitap İncelemesi : 
 “INTEGRATED CARE FOR THE TRAUMATIZED. A WHOLE PERSON APPROACH”

İnsan acısına tanıklık etmek kişinin kaynaklarına zarar verebilir. Ancak aynı zamanda yenilenmiş bir amaç duygusunu da doğurabilir.” S.9.

Bu kitap incelemesini COVID-19 pandemisinin ortasında yazıyorum. Birçoğumuz için bu salgın travmatik bir stres kaynağı olmaya devam ediyor.

Daha Fazlası 

Picture

Cemile Toska

Yaz Öncesi ve Sonrası Üyeler Buluşması

Nisan ayında çevrimiçi ortama taşıdığımız Üyeler Buluşması etkinliğimizde, birçok farklı şehirden katılan üyelerimizle hasret giderip, canlı müzikle desteklenerek hislerimizi, deneyimlerimizi paylaşma imkanı bulmuştuk.


Daha Fazlası

Picture

Görsel Sanat Çalışma Birimi

Picture

Sanat Terapisti, Aslıhan Özcan Morey

Görsel Sanatlar Çalışma Birimi'nden Bir Davet

3 Şubat 2020 tarihli üyeler buluşmasında asil ve fahri üyelerden oluşan bir grup olarak; ilk kez Görsel Sanatlar Çalışma Birimi adı altında bir araya gelmeyi ve aktif çalışmayı kararlaştırdık.


Daha Fazlası


Eğitimlerimizin Kalitesi Artıyor

Bir süredir çok özveri ile çalışan bir grup uzman, alanda yapılan eğitimlerin kalitesini değerlendirebilmek ve arttırmak için çeşitli değerlendirme ölçütleri belirlemeye çalışıyordu. İlk olarak Zeynep Çatay Çalışkan başkanlığında toplanan Sanat Psikoterapileri Derneği Eğitim Standartları Komisyonunu Aslıhan Özcan, Elyan Aysoy, Hale Gencel, Nevin Eracar, Nurhan Eren, Olcay Güner, Özgür Salur, Sevin Seda Güney ve Yasemin Adalı oluşturdu.


Daha Fazlası

Ana sayfa

E-Bültenlerimiz Ve Her Türlü Sorunuz İçin :

Sizlerin görüşlerinizi önemsiyoruz. Her türlü öneri, şikayet ve görüşleriniz için derneğimizin info@sanatpsikoterapileridernegi.org adresine mail atmanız yeterlidir. 

Sosyal MEDYAmızdan TAKİP İÇİN